Milli Şura xarici xüsusi xidmət orqanlarının dəstəyi ilə iğtişaşlara hazırlaşıb - DTX
Xəbər verildiyi kimi, "Demokratik QüvvələrinMilli Şurası" (Milli Şura) adlı təşkilat yaratdıqdan sonra xaricixüsusi xidmət orqanlarının maddi yardımı və digər formalardatəşkilati dəstəyi ilə dövlət hakimiyyətinin zorla ələ keçirilməsiüçün kütləvi iğtişaşların törədilməsi ilə bağlı fəaliyyətgöstərib.
Trend xəbərverir ki, bu barədə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin məlumatındaqeyd edilib.
Belə ki, onlar 2013-cü ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentiseçkilərində xarici ölkə vətəndaşı Rüstəm İbrahimbəyovunnamizədliyini irəli sürən “Demokratik Qüvvələrin Milli Şurası”(Milli Şura) adlı təşkilat yaratdıqdan sonra xarici xüsusi xidmətorqanlarının maddi yardımı və digər formalarda təşkilati dəstəyiilə dövlət hakimiyyətinin zorla ələ keçirilməsi üçün kütləviiğtişaşların törədilməsi, hakimiyyət nümayəndələrinin qanunitələblərinə tabe olunmaması, ictimai qaydanın, nəqliyyat, müəssisə,idarə və təşkilatların işinin pozulması istiqamətində fəaliyyətgöstərən, həmçinin bu məqsədlə respublikanın müxtəlif rayonlarındaninsanların cəlb edilməsi üçün AXCP-nin üzvü İbrahim Məmməd Əzizoğlu və digərləri vasitəsilə qəbul etdikləri 933.828,40 manatməbləğində pul vəsaitini, o cümlədən Ramiz Mehdiyev və AbbasAbbasovdan əldə edilən maddi vəsaitləri qeyd olunan əməllərintörədilməsinə yönəldiblər.
Məlum olub ki, qabaqcadan aparılan danışıqlar nəticəsindəmüvafiq xarici dövlətin səlahiyyətli şəxslərinin istəyinə uyğunolaraq, “Milli Şura”nın 2013-cü ildə bu xarici dövlətinrəhbərliyinə ünvanladığı gizli məktubda “şura”nın fəaliyyətinindəstəklənməsi xahiş edilib, həmin ölkədə aparılan “islahatlar”ınAzərbaycanda da həyata keçirilməsi üçün Azərbaycan dövlətinə təzyiqgöstərilməsi təklif edilib.