"Şəfa"nın seriyasını qıra bilməyən "Səbail"in baş məşqçisi derbidən belə danışdı
I Liqanın XIV turunda çempionluÄŸa oynayan iki komanda üz-üzÉ™ gÉ™ldi. Premyer Liqaya can atan "SÉ™bail" ilÉ™ "Şəfa"nın duelindÉ™ qalib müəyyÉ™nləşmÉ™di (0:0). "DÉ™nizçilÉ™r"in baÅŸ məşqçisi Adil Şükürov komandasının prinsipial matçdakı oyununu vÉ™ çempionluq mübarizÉ™sini dÉ™yÉ™rlÉ™ndirib.
48 yaÅŸlı mütÉ™xÉ™ssis Fanat.Az-a açıqlamasında görüşü belÉ™ ÅŸÉ™rh edib:
"Oyun gözlÉ™diyimizdÉ™n dÉ™ mübarizÉ™li ÅŸÉ™raitdÉ™ keçdi. "Şəfa" epizodlarla oyuna diqtÉ™ etmÉ™yÉ™ çalışırdı, lakin bunu bizim rÉ™qibÉ™ imkan verdiyimiz qÉ™dÉ™r edÉ™ bilirdi. Daha çox cÉ™rimÉ™ meydançası É™trafında oyun qurmaÄŸa çalışan "Şəfa"nın bütün oyunboyu qapıya demÉ™k olar ki, az sayda zÉ™rbÉ™si oldu. Bu cür önÉ™mli oyunlarda mÉ™ncÉ™, komandalar daha çox ehtiyatlı oyuna üstünlük verirlÉ™r. TÉ™bii ki, komandalar qÉ™lÉ™bÉ™ üçün öncÉ™dÉ™n hazırladıqları strategiya üzrÉ™ hÉ™rÉ™kÉ™t edirlÉ™r. Tam olaraq qarşıya qoyulan tapşırıqları hÉ™yata keçirmÉ™k üçün bÉ™zÉ™n futbolçularda soyuqqanlılıq çatışmadığına görÉ™ son zÉ™rbÉ™lÉ™r dÉ™ dÉ™qiq olmurdu.
Liderlik uğrunda mübarizə aparan komandalar arasında xal fərqi az olduğu üçün son tura qədər mübarizə gedəcək. Digər tərəfdən isə bu liqaya xas özəlliklər var ki, nəyisə proqnozlaşdırmaq çətindir. Ona görə çempionat ərzində bütün komandalarla son dəqiqəyə qədər oynamaq lazımdır".
Qeyd edək ki, "Səbail" 14 turdan sonra 26 xalla turnir cədvəlinin 3-cü pilləsində qərarlaşıb və liderdən 6 xal geri qalır.