Azərbaycan və Ermənistan arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyasının və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın növbəti iclası Ermənistanda keçiriləcək.
News365.az ErmÉ™nistan KİV-nÉ™ istinadÉ™n xÉ™bÉ™r verir ki, bu barÉ™dÉ™ "Sülh Körpüsü" çərçivÉ™sindÉ™ AzÉ™rbaycan vÉ™ ErmÉ™nistan nümayÉ™ndÉ™lÉ™rinin görüşündÉ™ ErmÉ™nistanın "Orbeli" Analitik TÉ™dqiqatlar MÉ™rkÉ™zinin eksperti Narek Minasyan mÉ™lumat verib.Â
O, komissiyalar arasında son 2 görüşün AzÉ™rbaycan É™razisindÉ™ keçirildiyini nÉ™zÉ™rÉ™ alaraq bu qÉ™rarın verildiyini bildirib.Â
Xatırladaq ki, komissiyalara Azərbaycan tərəfdən Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayev, Ermənistan tərəfindən isə Baş nazirinin müavini Mher Qriqoryan sədrlik edir.
Komissiyalar sonuncu dəfə 2025-ci il noyabrın 28-də Azərbaycanın Qəbələ şəhərində toplaşmışdı.