Fevralın 20-dÉ™n dövlÉ™t ümumi tÉ™hsil müəssisÉ™lÉ™rinin direktoru vÉ™zifÉ™sinÉ™ iÅŸÉ™ qÉ™bul üzrÉ™ müsabiqÉ™nin müsahibÉ™ mÉ™rhÉ™lÉ™sinÉ™ baÅŸlanılır.Â
Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən AzEdu.az-a verilən məlumata görə, müsahibə zamanı namizədlər liderlik və strateji idarəetmə, pedaqoji və tədris, idarəçilik və təşkilatçılıq, ünsiyyət və əlaqə, problemlərin həlli və qərarvermə, rəqəmsal və texnoloji, eləcə də sosial və emosional bacarıqlar nəzərə alınmaqla ümumilikdə 7 meyar üzrə qiymətləndiriləcəklər.
NamizÉ™dlÉ™r müsabiqÉ™ qaydalarına uyÄŸun olaraq müsahibÉ™ mÉ™rhÉ™lÉ™sinÉ™ ali tÉ™hsili, pedaqoji stajı, qiymÉ™tlÉ™ndirmÉ™ göstÉ™ricilÉ™ri, elÉ™cÉ™ dÉ™ müraciÉ™t etdiklÉ™ri tÉ™hsil müəssisÉ™sindÉ™ki ÅŸagird sayı nÉ™zÉ™rÉ™ alınmaqla ardıcıllıq prinsipi É™sasında mÉ™rhÉ™lÉ™li ÅŸÉ™kildÉ™ dÉ™vÉ™t edilÉ™cÉ™klÉ™r.Â
Qeyd edək ki, ilk 6 gün ərzində baş tutacaq müsahibələrin dəvətləri namizədlərin şəxsi səhifələrinə göndərilib.