Abxaziyada təhlükəsizlik qüvvələri ilə yerli sakinlər arasında dava baş verib
Gununsesi saytından verilən məlumata əsasən, ain.az məlumatı açıqlayır.
Abxaziya Daxili İşlər Nazirliyinin Narkotiklərlə Mübarizə İdarəsinin (NNAM) əməkdaşları həbs zamanı üç təsadüfi şəxsi döyüblər.
Gununsesi.info xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, qurbanların qohumları digər NNAM əməkdaşlarını döyməklə cavab veriblər.
Hadisədən sonra təhlükəsizlik qüvvələrinin xəstəxanaya atəş açdığı bildirilir. Hadisə ölkənin mərkəzi hissəsindəki Qulripş rayonunda baş verib.
Mülki şəxslərin döyülməsində kimin günahkar olduğu məlum olduqda, qurbanların qohumları Abxaziyanın Daxili İşlər Naziri Robert Kuita müraciət etdilər.
Paylaşımda deyilir: “Hamı sağdır, bir neçə nəfər xəstəxanaya yerləşdirilib və bəzi təhlükəsizlik işçiləri vəzifələrindən kənarlaşdırılıb. Ukrayna Mühafizəkarlar Komitəsi kütləvi ixtisarlarla hədələyir”.
Qeyd edək ki, daha əvvəl Çuvaşiyada 52 yaşlı yerli məmurun iclas zamanı dava etdiyinə görə 25.000 rubl cərimələndiyi bildirilmişdi.