Ramiz Mehdiyevin ev dustaqlığının müddəti uzadıldı
Gununsesi saytından verilən məlumata görə, ain.az xəbər verir.
Səbail Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Prezident Adminstrasiyasının sabiq rəhbəri olan Ramiz Mehdiyevlə bağlı yeni qərar qəbul olunub.
Gununsesi.info-nun xəbərinə görə, belə ki, onun barəsində seçilmiş 4 aylıq ev dustaqlığı qətimkan tədbiri daha 4 ay uzadılıb.
Xatırladaq ki, fevralın 13-də uzun illər Prezident Administrasiyasının rəhbəri olmuş Ramiz Mehdiyev barəsindəki cinayət işi üzrə istintaq müddəti başa çatır.
Onu da bildirək ki, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində (DTX) aparılan istintaq nəticəsində, 14 oktyabr 2025-ci il tarixində Səbail rayon məhkəməsi onun barəsində 4 aylıq ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçib.
O, Cinayət Məcəlləsinin 278.1-ci maddəsi (dövlət hakimiyyətini zorla ələ keçirməyə yönələn əməllər), 274-cü maddəsi (dövlətə xəyanət) və 193‑1.3.2-ci maddəsi (cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakı leqallaşdırma) ilə ittiham olunur.