Bu uşaq baxçasının fəaliyyəti qeyri-qənaətbəxş hesab olunub
Ötən il Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsiuşaq müəssisələrində apardığı monitorinqlər nəticəsində "Orbita”özəl uşaq bağçasının fəaliyyətinin qeyri-qənaətbəxş olduğuaşkarlanıb.
Trend xəbərverir ki, bunu Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə DövlətKomitəsinin sədr Bahar Muradova bu gün Bakıda Komitənin 2025-ciildə fəaliyyətinin yekunlarına dair keçirilən hesabat tədbirindəbildirib.
Onun sözlərinə görə, "Uşaq hüquqlarının həyata keçirilməsinədövlət nəzarəti qaydası”na əsasən Monitorinq qrupu tərəfindən 15dövrü və 2 növbədənkənar olmaqla ümumilikdə 17 uşaq müəssisəsindəmonitorinq aparılıb:
"Onlardan 13-nün fəaliyyəti qənaətbəxş, 3-nün fəaliyyəti qismənqənaətbəxş, 1 müəssisənin fəaliyyəti isə qeyri-qənaətbəxş hesabedilib. Monitorinqlərin nəticələri barədə məlumatlar AzərbaycanRespublikasının Nazirlər Kabinetinə təqdim edilib",-komitə sədriqeyd edib.