TƏBİB sədri Vüqar Qurbanov vəzifəsindən azad edildi-CİDDİ MALİYYƏ POZUNTULARINA GÖRƏ
TƏBİB icraçı direktoru Vüqar Qurbanov vəzifəsindən çıxarılıb.
Vətəninfo.az xəbər verir ki, bakupost.az-a daxil olan məlumata görə, sədrin səlahiyyətlərinin icrası qurumun müavini Anar İsrafilova həvalə olunub. Hələlik rəsmi qurumlar tərəfindən Vüqar Qurbanovun vəzifədən azad edilməsinin səbəbləri açıqlanmayıb.
Vətəninfo.az-ın TƏBİB-dəki möhtəbər mənbələrə isitnadan əldə etdiyi məlumata da iddia edilir ki, Vüqar Qurbanovun vəzifəsindən azad edilməsinə səbəb bir müddət əvvəl həm hesablama Palatası tərəfindən aparılan audit yoxlamalar,eyni zamanda da maliyyə nazirliyi tərəfindən aparılmış yoxlamalardı. Mənbənin iddiasına görə, TƏBİB tərəfindən bir sıra xəstəxanalarda aparılan təmir işləri adı altında maliyyə yeyintiləri aşkar edilib ki. bu da Vüqar Qurbanovun vəzifəsini itirməsinə səbəb olub. Bundan başqa TƏBİB-in balansında olan xəstəxanalara təyinatlarla bğalıdır ki, əsasən rayin xəstəxanaların rəhbərlikləridir ki,rayon xəstəxanlarında yeyintilər daha çox özünü biruzə verib.
Məsələ ilə bağlı əlavə məlumat veriləcəyi gözlənilir.