Bakıda bu yolun təmiri yekunlaşdı (FOTO)
Xırdalan–Masazır–Novxanı avtomobil yolundan ayrılaraq Zəngilanqaçqın və məcburi köçkünlərinin məskunlaşdığı şəhərciyə aparan,uzunluğu 2 km olan avtomobil yolunda aparılan əsaslı təmir işləriuğurla başa çatdırılıb.
Trend xəbərverir ki, bu barədə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi(AAYDA) məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Uzun müddət əsaslı təmir olunmadan istismar edilənyolun hərəkət hissəsində deformasiyalar yaranmış, qabarmalar vəçalalar əmələ gəlib. Bu isə nəqliyyat vasitələrinin rahat vətəhlükəsiz hərəkətinə ciddi maneələr törədirdi. Görülən əsaslıtəmir işləri nəticəsində mövcud problemlər tam aradanqaldırılıb.
Təmir prosesi çərçivəsində yol boyunca zəruri sahələrdə yararsızqrunt qazılaraq kənarlaşdırılıb, əks-dolğu işləri aparılmaqla yeniyol əsası inşa edilib. Həmçinin vətəndaşların rahat hərəkətinintəmin olunması üçün mövcud piyada səkisi bərpa edilib, yeniasfalt-beton örtüyü döşənib.
Qeyd edək ki, sözügedən avtomobil yolu Agentliyin balansında olmasada, vətəndaş müraciətləri və mövcud vəziyyət nəzərə alınaraq yolunəsaslı təmiri həyata keçirilib.