Vernidub: “Mənimçün rəqibin fərqi yoxdur”
futbolpress-az portalından alınan məlumata görə, ain.az xəbər verir.
Azərbaycan Premyer Liqasının XIX turunun “Neftçi” – “Qəbələ” oyunundan (1:0) sonra meydan sahibi komandanın baş məşqçisi Yuri Vernidub jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
Futbolpress.az xəbər verir ki, mütəxəssis əvvəlcə görüşlə bağlı fikirlərini bildirib…
– İkinci hissədə komanda ilk hissədəki tempi göstərə bilmədi. Səbəb nə idi?
– Bəli, səmimi desəm, ilk hissə kifayət qədər yaxşı oynadıq, rəqibə fürsət vermədik. Daha bir qol da vura bilərdik. Digər məsələ ilə psixologiya ilə bağlı idi. Komanda ev oyunlarında uzun müddət idi qələbə qazanmırdı, ona görə psixoloji gərginlik vardı. Uşaqlara dedim ki, bizə qələbə lazımdır, sonra da yolumuza davam etməliyik. Futbolçulara təşəkkür edirəm. Oyun yaddan çıxır, amma hesab həmişə qalır.
– “Qarabağ”la oyunun təxirə salınmasını istəmədiyiniz bildirilir…
– Kim yazır bunu? Deyilsə, oynayaq, oynayacağıq. Desələr yox, oynamayacağıq.
– Rəqib məşqçi dedi ki, oyunda aqressiya var idi…
– Aqressiya yox, intensivlik var idi.
– “Qarabağ”la oyun məsələsi çox gündəmdə qaldı. Onlarla matça xüsusi motivasiya ilə çıxmağa ehtiyac var, yoxsa sıradan matç olacaq?
– Azərbaycan çempionatında 12 komanda var. Mənimçün rəqibin fərqi yoxdur. Hər oyun vacibdir.
– Hakimlik barədə fikirləriniz?
– Mən baş məşqçiyəm, işim komandanı meydana çıxarmaqdır. Hakimlərin işinə Hakimlər Komitəsi rəy verir. Bəzi epizodlarda anlaşılmazlıq oldu. Amma qərəz olduğunu düşünmürəm.
– Breno Almeyda oynamağa hazırdır?
– Onu uzun müddətdir, izləyirdik. Yaxşı skautinqimiz var. Bu oyunçu skautların və məşqçi heyətinin xoşuna gəlib. Cinahlarda və mərkəzdə oynaya bilir. Yaxşı driblinqi, sürəti var. Ondan gözləntilərin çoxdur. Sabahdan bizimlə məşqlərə qoşulacaq. Tam hazır olması üçün vaxt lazımdır. Onu dərhal oyuna buraxa bilmərəm. Baxmaq, tanış olmaq lazımdır.