Bəzi ərazilərdə işıq olmayacaq
Maştağanın bəzi ərazilərində işıq olmayacaq.
Trend xəbər verir ki, bubarədə "Azərişıq"ASC məlumat yayıb.
"Fevralın 19-da Maştağa Enerji Təchizatı və Satışı İdarəsinin(ETSİ) ərazisində 35/10/6 kV-luq "Pirşağı" yarımstansiyasındançıxan 580. 1 və 2 nömrəli hava xətlərində təmir işləri aparılacaq.Bununla əlaqədar olaraq saat 10:00-dan 14:30-dək Pirşağı bağlarmassivi və Ləhic bağları adlanan ərazilərdə elektrik enerjisininverilişində məhdudiyyət olacaq. Təmir, yenidənqurma və güc artımıişləri tamamlandıqdan sonra həmin ərazilər daha keyfiyyətlielektrik enerjisi ilə təmin olunacaq", - məlumatda qeyd olunub.
Həmçinin, Masallının bəzi ərazilərində elektrik enerjisinintəchizatında fasilə yaranacaq.
"Fevralın 19-da Masallı Elektrik Şəbəkəsinin (EŞ) ərazisində35/10 kV-luq "Bambaşı" yarımstansiyasından çıxan 10 kV-luq 8 saylıhava xəttində təmir işləri aparılacaq. Bununla əlaqədar olaraq saat10:00-dan 16:00-dək rayonun Alaşa, Yeyənkənd, Yolağac, Zuvandkəndlərində elektrik enerjisinin verilişində məhdudiyyət yaranacaq.Təmir işləri başa çatdıqdan sonra həmin kəndlər daha keyfiyyətlielektrik enerjisi ilə təmin olunacaq", - məlumatda qeyd olunub.