Zakir Həsənov HHQ-nin bölmələrində oldu (FOTO)
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və müdafiənazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) komandanıgeneral-leytenant Namiq İslamzadə HHQ-nin bölmələrində olublar.
Müdafiə Nazirliyindən Trend-ə verilən məlumata görə, şəxsi heyətlə görüşdəmüdafiə naziri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, SilahlıQüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyialtında ölkəmizin müdafiə qüdrətinin gündən-günə daha dagücləndiyini vurğulayıb. Qarşıya qoyulan tapşırıqların vaxtında vədəqiq icrasının təmin edilməsi istiqamətində Hava DöyüşKomandanlığına müvafiq göstərişlər verib.
Müdafiə nazirinə hərbi hissədə mövcud olan yataqxana, yeməkxanavə tibb məntəqəsi təqdim edilib. General-polkovnik Z.Həsənov hərbiqulluqçuların sosial-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, qidanormalarına riayət olunması, sanitariya-gigiyena qaydalarının təminedilməsi ilə bağlı müvafiq tövsiyələr verib.
Həmçinin, ərazidə abadlıq, yaşıllaşdırma tədbirləri çərçivəsindəxatirə ağacları əkilib və şəhid ailəsi ilə görüş keçirilib. Müdafiənaziri onların qayğıları ilə maraqlanıb, zəruri köməklikgöstərilməsi barədə aidiyyəti şəxslərə tapşırıq verib. Şəhid ailəsivə yaxınları onlara göstərilən diqqət və qayğıya, eləcə dəşəhidlərimizin xatirəsinin hər zaman uca tutulduğuna görəAzərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali BaşKomandanı İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban xanımƏliyevaya, həmçinin Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyinəminnətdarlıqlarını bildiriblər.