Ramiz Mehdiyev YAP-dan çıxarılır
“Ramiz Mehdiyevlə bağlı məhkəmənin ev dustaqlığı qərar var idi. Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti isə yeni faktlar aşkarlayıb. Ona görə də mən hesab edirəm ki, Ramiz Mehdiyev nə Yeni Azərbaycan Partiyasında, nə də onun hər hansı bir qurumunda qala bilər”.
Bunu “Yeni Sabah”a açıqlamasında Yeni Azərbaycan Partiyasının Veteranlar Şurasının üzvü, deputat Elman Məmmədov deyib.
O bildirib ki, R.Mehdiyev yaxın zamanlarda partiya sıralarından xaric ediləcək:
“Hər kəs dövlətimizə qarşı cəhd etdiyi cinayətkar əmələ görə cəzasını alacaq. Ramiz Mehdiyev yaxın zamanlarda ilk növbədə partiya üzvlüyündən xaric olunacaq. Belə olan təqdirdə, Ramiz Mehdiyevin YAP-ın hər hansı qurumunda olması mümkün deyil”.
Qeyd edək ki, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən görülmüş kompleks tədbirlər nəticəsində Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları - Mehdiyev Ramiz Ənvər oğlu, Abbasov Abbas Aydın oğlu, Kərimli Əli Əmirhüseyn oğlu və qeyrilərinin hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə, dövlətin konstitusiya quruluşunun zorla dəyişdirilməsinə yönələn hərəkətlər etmələrinə əsaslı şübhələr yaranıb. Cinayət işi üzrə təqsirləndirilən şəxslərə elan edilmiş ittihama əsasən, xarici ölkənin xüsusi xidmət orqanları tərəfindən Azərbaycandakı siyasi proseslərə müdaxilə etmək məqsədilə yaradılaraq 4 iyul 2012-ci ildə xarici ölkədə “Rusiya Azərbaycan Təşkilatları İttifaqı” adı altında qeydiyyatdan keçirilmiş və “Milyarderlər İttifaqı” adlandırılan təşkilatın həmtəsisçiləri və rəhbərləri olmuş Abbasov Abbas Aydın oğlu və İbrahimbəyov Rüstəm Məmməd İbrahim oğlu, eləcə də Mehdiyev Ramiz Ənvər oğlu, Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının (AXCP) sədri Kərimli Əli Əmirhüseyn oğlu, partiyanın üzvləri - Qəhrəmanlı Fuad Əli oğlu, Zayıdov Qənimət Səlim oğlu və qeyriləri dövlət hakimiyyətinin zorla ələ keçirilməsi, dövlətin mövcud konstitusiya quruluşunun zorla dəyişdirilməsi barədə sövdəşdikləri məlum olub.