Fanat saytından alınan məlumatlara görə, ain.az xəbər verir.
Bu gün Misli Premyer Liqasında XXI tura yekun vurulacaq.
Fanat.Az xəbər verir ki, turun sonuncu oyun günündə iki qarşılaşma baş tutacaq.
"İmişli" ev oyununda "Şamaxı"nı qəbul edəcək. "Kəpəz" isə səfərdə "Sabah"ın qonağı olacaq.
Qeyd edək ki, turun "Neftçi" - "Qarabağ" oyunu qeyri-müəyyən vaxta təxirə salınıb. Baş tutan görüşlərdə isə "Turan Tovuz" "Zirə"ni (2:0), "Araz-Naxçıvan" "Karvan-Yevlax"ı (2:0) üstələyib, "Sumqayıt" ilə "Qəbələ" isə bərabərə (0:0) qalıb.
"İmişli" – "Şamaxı" 0:0
“İmişli”: 33. Andrey Sinenka, 19. Azər Salahlı (k), 5. İdris İnqilablı, 94. Rafael Vieqaş, 10. Nikola Karaklaiç, 29. Edvin Banquera, 14. Ronaldo de Souza, 23. Dioqo Rollo, 79. Dioqo Kardozu, 17. Ezekiel Morqan, 7. Luis Silvestr.
Baş məşqçi: Jorje Kaşkilya.
“Şamaxı”: 1. Rikardo Fernandes, 5. Arsen Ağcabəyov (k), 2. Abdulla Rzayev, 97. Oruc Məmmədov, 82. Rüfət Abbasov, 9. Karim Rossi, 13. Rikardo Apolinario, 11. Dioqo Balau, 4. Sezar Enrike, 44. David Santos, 8. Alfons Msanqa.
Ehtiyat oyunçular: 62. Abdulla Seydəhmədov, 99. Səlim Həşimov, 17. Rafael Məhərrəmli, 80. Həbib İsmayılov, 21. Bilal İsmayılov, 27. Emil Süleymanov, 7. Edqar Adilxanov, 48. Ramiz Muradov, 77. Nihat Mehralıyev, 90. Davud Mənsumov, 10. Andrey Tirkoveanu, 19. Abdullahi Şuaybu.
"Sabah" – "Kəpəz" 1:0 (ikinci hissə)
Qol: K. Parris, 88.
"Sabah": 92. Stas Pokatilov (k), 10. Aleksey İsayev, 5. Rəhman Daşdəmirov, 9. Xəyal Əliyev, 21. Velko Simiç, 40. İqor Noqeyra, 80. Akim Zedadka, 70. Cesse Sekidika, 27. Timoteuş Puxaç, 13. İvan Lepiniça, 19. Aron Maluda.
Ehtiyat oyunçular: 55. Nicat Mehbalıyev, 94. Rəvan Mirzəmmədov, 17. Tellur Mütəllimov, 2. Amin Seydiyev, 6. Abdulax Xaybulaev, 89. Cəfər Muxtarov, 20. Coy Lens Mikels, 11. Kahim Parris, 7. Umarali Raxmonaliyev, 83. Stefen Ende.
“Kəpəz”: 33. Yusif İmanov, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 5. Rauf Hüseynli, 88. Şakir Seyidov, 9. Luis Paçu, 29. Dioqo Verdaska (k), 24. Olavale Onanuqa, 12. Mahamadu Ba, 14. Adama Fofana, 4. Mate Abuladze, 10. Ryonosuke Ohori.